Tervetuloa maksuttomaan webinaariin

koulutus, ruokakasvatus, webinaari

Mitä on osallistava ja toiminnallinen ruokakasvatus? Miten voimme lisätä ruokailoa ja hyvinvointia koko kouluyhteisön yhteistyöllä?  

Tervetuloa maksuttomaan webinaariin tutustumaan Maistuvaan kouluun. Saat käytännönläheisiä työvälineitä sekä uusia ideoita ruokakasvatukseen ja kouluruokailun kehittämiseen.  

Tutkimuksen mukaan Maistuva koulu -toiminta edisti oppilaiden täysipainoisen koululounaan nauttimista ja osallisuutta kouluruokailun suunnittelussa. Suurin osa opettajista koki, että toiminnasta oli hyötyä opetustyössä ja että he saivat sivustolta riittävästi oppimateriaalia ruokakasvatukseen. 

Järjestämme kaksi samansisältöistä webinaaria to 21.10. klo 14–15 ja ti 26.10. klo 15–16. Koulutukset on suunnattu alakoulun henkilöstölle. Ilmoittaudu allaolevalla lomakkeella, saat linkin Teamsiin päivää ennen tilaisuutta.

Voit ilmoittautua, vaikka et pääsisi osallistumaan varsinaisena aikana. Lähetämme sinulle myöhemmin linkin tallenteeseen. 

Ilmoittaudu mukaan

Maistuva koulu webinaarit

Ilmoittaudun webinaariin
Haluan liittyä Maistuvan koulun uutiskirjelistalle

Lisätietoja

Silja Varjonen
Ruokakasvatusyhdistys Ruukku ry
silja@ruokakasvatus.fi
040 526 8475


Jaa: